ACRON - proteza nowej generacji

Aby sprostać wysokim wymaganiom pacjentów nasze Laboratorium wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniki, do których zaliczamy protezy z materiału ACRON.

Acronit, to materiał czysty pozbawiony domieszek innych związków, jest termoplastyczny i elastyczny, dzięki czemu zakładanie takiej protezy nie jest uciążliwe. Materiał ma różowawy kolor ale jednocześnie jest przeźroczysty, stapia się z resztą struktur jamy ustnej, dzięki czemu proteza jest mniej widoczna. Klamry w protezach acronowych są również z tego materiału, dzięki czemu są niewidoczne oraz nie powodują destrukcji zębów naturalnych jak w przypadku protez z klamrami metalowymi. Protezy te mają znacznie cieńszą powierzchnię, brak jest wrażenia pełności w ustach oraz odruchu wymiotnego, dzięki czemu pacjent szybko się do nich przyzwyczaja.

Acron to tworzywo krystaliczne oraz strukturalnie czyste, oznacza to, że w jego składzie nie znajdziemy domieszek akryli, nylonu, czy acetali. W przypadku protez acronowych nie obserwuje się reakcji alergicznych w ustach ani podrażnień okolicznych tkanek. Tworzywo to jest bezsmakowe, bezzapachowe i w pełni biokompatybilne.

Nasi pacjenci chętnie wybierają protezy z acronu, gdyż ten materiał jest naprawdę innowacyjny. Proteza taka jest jednocześnie elastyczna i trwała, sztywna, zatem w praktyce jest wręcz niezniszczalna podczas standardowego użytkowania.

Z naszych obserwacji najlepszy efekt i maksymalne wykorzystanie możliwości tych protez dają u osób posiadających minimum trzy własne zęby na których zostaje zamocowana proteza.

Utrzymanie protezy w czystości jest bardzo proste i wynika z niskiej chłonności tego tworzywa. Nie są one podatne na wsiąkanie oraz osadzanie się osadu jak jej poprzedniczki protezy acetalowe czy nylonowe. W przypadku protezy acronowej wydzielanie i pochłanianie przykrych zapachów zastała ograniczona do minimum.

Jedynym minusem jest czas i koszt naprawy takiej protezy. Potrzeba kilku godzin na jej naprawę, a cena czasami osiąga koszt nowej protezy, jednakże nasze doświadczenie pokazuje, iż napraw tych protez jest znikomy procent w stosunku do protez z innych materiałów. Nasze Laboratorium oferuje roczną gwarancję na uszkodzenia każdego rodzaju protez - po okazaniu certyfikatu oraz do każdej protezy lub kompletu protez pacjent otrzymuje etui do ich przechowywania gratis! 

Do wykonywania protez z acronu potrzebny jest cały system – specjalne urządzenie, narzędzia oraz materiały i tak jak w przypadku protez IvoBase również wykonywanych w naszej pracowni, materiał wtłaczamy nie ręcznie, tylko maszynowo pod ciśnieniem, dlatego protezy są idealnie dopasowane do pola protetycznego pacjenta.

Najważniejsze cechy tych protez to: elastyczność, wytrzymałość, funkcjonalność oraz estetyka.

Najlepszą rekomendacją protez acronowych jest zadowolenie naszych pacjentów, zwłaszcza tych, którzy wcześniej używali sztywnych protez akrylowych.

Osoby zainteresowane tym typem protez zachęcamy do kontaktu z naszym Laboratorium lub o pytanie w swoim gabinecie stomatologicznym, czy jest możliwość wykonania protez z materiału acron.

 • info
 • podziel się

  Podziel się informacją w mediach społecznościowych.

 • kontakt

  Laboratorium Techniki Dentystycznej Krzysztof Brogowski
  57-313 Stary Wielisław 36A, tel. +48 603 751 263, +48 601 071 063

  Czynne: Poniedziałek – Piątek od 10:00 do 18:00

 • wyślij skan 3D
Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com